BİZDEN HABERLER
İyilik için Koşarak Bebeklerimize Umut Olduk!

N Kolay 44. İstanbul Maratonu’nda adımlarımızı engelli olma riski taşıyan 0-3 yaş arası bebeklerimizin erken müdahale programından yararlanmaları amacıyla oluşturduğumuz “Sesim Ol” projesi için attık. 6 Kasım 2022 Pazar günü yapılan İstanbul Maratonunda, 471 koşucu ve 3.529 bağışçımızın yanı sıra, kampanya açıp “Sesim Ol” projemizi destekleyen 35 kurum çocuklarımıza umut oldu.
Detaylar için tıklayınız.
​​​​​​​

“Konumuz: Cerebral Palsy” Semineri Diyarbakır’da Gerçekleşti!

Akademik Kurulumuz tarafından, Türkiye’nin farklı şehirlerinde düzenlenen seminerlerimizden 9.su, Dicle Üniversitesi’nin katkılarıyla, 12 Kasım Cumartesi günü Diyarbakır’da gerçekleşti. Aile ve uzmanlara yönelik 2 oturumdan oluşan seminerimiz hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.


1. Doğu Karadeniz Fizyoterapi Günleri Buluşması Gerçekleşti!


Doğu Karadeniz Fizyoterapi Günleri 'Fizyoterapide Multidisipliner Yaklaşımlar Sempozyumu' Karadeniz Teknik Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Güneysu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu iş birliğinde, 3-4 Kasım 2022 tarihlerinde, KTÜ Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.
Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kongremizin Hazırlıklarına Başladık!

Prof. Dr. Hıfzı Özcan 9. Uluslararası ‘Cerebral Palsy’ ve Gelişimsel Bozukluklar Kongresi 24-26 Şubat 2023 tarihlerinde, Sabancı Center – İstanbul’da gerçekleşecek olup bildiri başvuruları başlamıştır.
Detaylı bilgi için tıklayınız.

32. Ulusal Özel Eğitim Kongresi’ne Katıldık!
​​​​​​​

Özel TSÇV Aile Danışma Merkezi Müdürümüz Rahime Gökboğa, 2 - 4 Kasım 2022 tarihleri arasında Ankara’da Gazi Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen 32. Ulusal Özel Eğitim Kongresi’nde “Aile Bakım Müdahale Programı (Family Nurture Intervention)’nın Riskli Bebeklerin ve Ailelerinin İyi Oluş Hali (Wellbeing)’ni İnceleyen Araştırmalara Bir Bakış” ve “Riskli Bebek Ailelerinin Gereksinim Önceliklerinin Belirlenmesi” konulu sözlü bildirilerini sundu.
Kutup Yıldızları Projemiz 4. Yılında!

0-3 yaş arasındaki gelişimsel gerilik açısından risk altındaki bebeklerin ihtiyacı olan temel ve yeni becerileri kazandırma süreçlerinde ailelerini de destekleyerek iyi olma hallerine katkıda bulunmayı amaçladığımız, “Kutup Yıldızları” projesi kapsamında, Abbvie Türkiye’nin değerli yetkilileriyle bir araya geldik. Abbvie Türkiye Ailesine destekleri için bir kez daha teşekkür ederiz.
Detaylar için tıklayınız.

I.D.E.A. – Together We Can Projesine Avrupa Komisyonundan 2022 Yılı En Yaratıcı Proje Ödülü Takdim Edildi!

Vakfımızın hizmet birimlerinden Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları’nın ortağı olduğu I.D.E.A. – Together We Can Projesi, Avrupa Birliği Komisyonu’ndan 2022 yılında Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa çağında yürütülen en yenilikçi proje ödülünü aldı.
25 Ekim 2022 tarihinde Brüksel’de düzenlenen ödül töreninde, Proje Koordinatörümüz Tanja Nikolovski ödülü projemize katkı veren herkes adına aldı.
Detaylar için tıklayınız.
Nutricia’nın Değerli Yetkilileri ile Buluştuk!
 
Cerebral Palsy’de beslenmenin önemine dikkat çekmek amacı ile başladığımız “Cerebral Palsy’de Enerji Dolu Bir Adım - Beslenmeden Olmaz” projemiz kapsamında, Nutricia'nın değerli yetkilileri ile bir araya geldik. Doğru beslenmenin Cerebral Palsy’li çocukların fiziksel, zihinsel ve psikolojik gelişimine sağladığı katkıları, projede görev alan uzman arkadaşlarımızın anlatımı ile dinledik. Nutricia Ailesine bir kez daha teşekkür ederiz.
Canlı Yayınlarımıza Hız Kesmeden Devam Ediyoruz!

24 – 26 Şubat 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek  "Prof. Dr. Hıfzı Özcan 9. Uluslararası Katılımlı Cerebral Palsy ve Gelişimsel Bozukluklar Kongresi" öncesi Fizyoterapist Turgay Arık moderatörlüğünde gerçekleşecek  Instagram canlı yayınına Prof. Dr. Fzt. Mintaze Kerem Günel konuk oluyor.
13 Aralık Salı günü saat 11.00’da değerli bilgilerin paylaşılacağı canlı yayınımızı izlemek için @cerebralpalsytr takip etmeyi unutmayın!
Yeni Yılda Umut Dolu Hediyeler Burada!

Yeni yılda, Cerebral Palsy'li çocuklarımızın ömür boyu ihtiyaç duydukları özel eğitim ve rehabilitasyonlarına katkı sağlayan hediye seçmek isterseniz, sürpriz hediye kutularımızdaki Hayallere Dokun ürünlerimizle sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.
Hediye seçimi için tıklayınız.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı - Cerebral Palsy Türkiye
Prof. Dr. Hıfzı Özcan Cad. No:8 Küçükbakkalköy, Ataşehir / İstanbul
0 850 220 07 07 - 0 850 220 0726 (Faks)
iletisim@tscv.org.tr
Web Sitemizi Ziyeret Edin!Bu e-posta size SmartMessage kullanılarak gönderilmiştir.