BİZDEN HABERLER
Vakfımızın 50. Yılını Kutladık!
​​​​​​​

Vakfımızın 50. Yılını, Sakıp Sabancı Müzesi'nde, Azimut Portföy A.Ş.’nin ana sponsorluğunda Erol Evgin Konseri ile kutladık. Konserin gelirini, Cerebral Palsy olma riski taşıyan 50 bebeğin rehabilitasyonunda kullanacağımız bu anlamlı gecede sahne alan Erol Evgin, “Memleketim” şarkısını Cerebral Palsy’li çocuklarımızla birlikte söyleyerek misafirlerimize benzersiz bir müzik şöleni yaşattı.
​​​​Gecemizin videosunu izlemek için tıklayınız.
6 Ekim Dünya Cerebral Palsy Günü!

6 Ekim Dünya Cerebral Palsy Gününde birçok kişi, Cerebral Palsy bilinirliğini artırmak ve bu engel durumu ile yaşayan kişilerin de herkes kadar eşit hak ve fırsatlara sahip olmasını sağlamak için farkındalık etkinliğimizde yer aldı. İstanbul’un önemli yapıları o gece Cerebral Palsy farkındalığı için yeşile büründü. Yeşil giyinen çok sayıda tanınmış kişi ve logosunu yeşil yapan markalar ile hep birlikte, Cerebral Palsy'li çocukların yanında olmak için #MilyonlarcaNedenVar. dedik!
6 Ekim Farkındalık çalışmalarımız için tıklayınız.

Bebeklerimizin Sesi Olmak İçin Koşuyoruz!

Bu sene, adımlarımızı engelli olma riski taşıyan 0-3 yaş arası bebeklerimizin erken müdahale programından yararlanmaları amacıyla oluşturduğumuz “Sesim Ol” projesi için atacağız. 6 Kasım 2022 Pazar günü yapılacak İstanbul Maratonunda hedefimiz, engelli olma riski taşıyan 400 bebeğimizin ihtiyaçlarını sahiplenerek onların hayatlarının kahramanı olmak!
​​​​​​​Bilgi için tıklayınız.
Metin Sabancı Okullarımıza Özel Ziyaret!

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Levent Yazıcı, Özel Eğitim Okulları ile ilgili uygulamalarımızı incelemek için Metin Sabancı Özel Eğitim Okullarımızı ziyaret etti.
​​​​​​​Detaylar için tıklayınız.
Çocuk Kitaplarımızı Yayınladık!

Çocuklarda Cerebral Palsy farkındalığı yaratmaya yönelik hazırladığımız ilk çocuk kitabımız “Arı Kız Okula Gidiyor”u yayınlandık. Cerebral Palsy’li bir çocuğun okula başlama serüvenini ve başına gelen maceraları konu alan kitapla beraber çocuklara umut aşılamayı hedefliyoruz.
Raflarda yerini alan serinin ikinci kitabı “Harflerle Cerebral Palsy” de ise, Cerebral Palsy’li bir kişinin günlük hayatına ilişkin bilgiler, alfabenin harfleri üzerinden, 6 yaşındaki Cerebral Palsy’li bir çocuk tarafından aktarılıyor. Cerebral Palsy’li çocukların dünyasında yeni pencereler açacak olan bu iki kitabı satın almak için tıklayınız!
Bebeklikten Yetişkinliğe: Cerebral Palsy

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı olarak bu yıl dokuzuncusunu düzenleyeceğimiz ‘Prof. Dr. Hıfzı Özcan 9. Uluslararası Katılımlı Cerebral Palsy ve Gelişimsel Bozukluklar Kongresi’ 24-26 Şubat 2023 tarihlerinde Sabancı Center'da gerçekleşecek.
​​​​​​Bilgi için tıklayınız.
Konumuz: Cerebral Palsy!

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı olarak şehir dışı seminerlerimize devam ediyoruz.
Kasım ayı içinde Diyarbakır’da düzenleyeceğimiz “Konumuz: Cerebral Palsy” seminerimiz uzmanlar ve ailelere yönelik iki oturumdan oluşacak. Seminerimiz ücretsiz olup, tüm katılımcılara açık olacak.
​​​​​​Gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip edin.
Ailelere Yönelik Online Seminerlerimiz Devam Ediyor!

"Prematüre Bebek Ailelerine Bebeklerinin Gelişimlerini Destekleyecek Öneriler” konulu seminerimiz 17 Kasım’da Aile Danışma Merkezi Erken Müdahale Birimi Yetkilisi Fizyoterapist Tuba Derya Doğan’ın anlatımıyla gerçekleşecek. Seminerimizden haberdar olmak  için @ailedanismamerkezi 
Instagram hesabını takip edebilirsiniz.
Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı - Cerebral Palsy Türkiye
Prof. Dr. Hıfzı Özcan Cad. No:8 Küçükbakkalköy, Ataşehir / İstanbul
0 850 220 07 07 - 0 850 220 0726 (Faks)
iletisim@tscv.org.trBu e-posta size SmartMessage kullanılarak gönderilmiştir.