Sevgili Vakıf Dostumuz,
​​​​​​​
Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilimizi etkileyen deprem felaketi sonucunda tüm ülkemizle birlikte derin bir üzüntü paylaşmaktayız.
​​​​​​​
Yaşanan felaketin hemen ardından, Cerebral Palsy’li ve özel gereksinimli çocuklarımızı nasıl koruyabiliriz sorusundan hareketle, deprem bölgesinde açılan yaraları bir nebze de olsa sarabilmek, ekiplerimizle hızlı bir şekilde iletişim kurmak, deprem bölgesinde yürütülen çalışmaları takip ederek dokümante etmek için Deprem Koordinasyon Kurulumuzu kurduk.
Akut Dönem Çalışmalarımız

Depremin ilk haftasından itibaren engelli çocuğu olan 239 aileye telefon ile ulaşarak ailelerimizin ihtiyaçlarının karşılanması için kamu ve sivil toplum kuruluşlarının saha ekipleriyle görüştük ve gerekli yönlendirmeleri yaptık. Hatay, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerine bağlı köylerin acil ihtiyaçlarını karşılamak için ilgili kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile el ele çalışarak ihtiyaçların ulaştırılmasını sağladık.
Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Gaziantep’de kurulan aşevlerine gıda ve mutfak malzemesi yardımlarımızı ulaştırdık.

​​​​​​​
Depremden Etkilenen Engelli Çocuk ve Ailelerimizin İhtiyaçlarını Karşıladık
​​​​​​​
Depremden etkilenmiş engelli 13 çocuğumuzun ihtiyaçlarına göre 6 tekerlekli sandalye, 4 engelli puseti, 1 oturma düzeneği, 1 portatif klozet, 3 gastrostomi beslenme sondası ile birlikte bez ve kıyafet gereksinimlerini karşıladık.
Deprem Bölgesinden İstanbul’a Gelen Engelli Çocuklarımıza Hizmet Desteği Sağladık 

Şubat ayında İstanbul’a gelmiş olan 14 depremzede çocuğumuza değerlendirmeleri sonucunda ihtiyaçlarına yönelik özel eğitim, fizyoterapi, dil konuşma terapisi, duyu bütünleme, psikolojik, nörolojik ve ortopedi danışmanlık hizmetlerimizi vermeye başladık.
Düzenli Bağışlarınızla Depremzede Engelli Çocuklara Destek Olabilirsiniz!
​​​​​​​
Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye olarak, her koşulda ve şartta engelli çocukların yanında olmaya devam edeceğiz.
Depremden etkilenmiş engelli çocukların ihtiyaç duydukları malzeme ve hizmetlere ulaşmaları konusunda destek olmak isterseniz kampanyamıza bağışta bulunabilirsiniz.
DEPREM ÇALIŞMALARIMIZA GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYINIZ
Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı - Cerebral Palsy Türkiye
Prof. Dr. Hıfzı Özcan Cad. No:8 Küçükbakkalköy, Ataşehir / İstanbul
0 850 220 07 07 - 0 850 220 0726 (Faks)
iletisim@tscv.org.tr
Web Sitemizi Ziyaret Edin!Bu e-posta size SmartMessage kullanılarak gönderilmiştir.