BİZDEN HABERLER
Çocuk Kitaplarımızın İlkini Yayınladık!

Çocuklarda farkındalığı yaratmaya yönelik olarak hazırladığımız ilk çocuk kitabımız “Arı Kız Okula Gidiyor” yayınlandı. Cerebral Palsy’li bir çocuğun okula başlama serüvenini ve başına gelen maceraları konu alan kitapla beraber çocuklara umut aşılamayı hedefliyoruz. Çok kısa bir süre sonra raflarda yerini alacak olan bir diğer çocuk kitabımız “Harflerle Cerebral Palsy” ise Cerebral Palsy’li bir kişinin günlük hayatına ilişkin bilgileri harfler aracılığı ile aktarıyor. Bilgi için tıklayınız.

Cerebral Palsy’li Çocuklarımızın Annelerinden Anlamlı Konser!
 
Metin Sabancı Okulları Okul Aile Birliği ‘Cerebral Palsy’li Çocuklarımız için Müzik!’ diyerek yola çıkılan farkındalık konserini gerçekleştirdi.Bu anlamlı gecede Cerebral Palsy’li çocuklarımızın annelerine Müzisyen Çağdaş Suseven eşlik ederken, sunucu koltuğunda ise Beyza Koç yer aldı. Farkındalık gecesi seyirciler tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandı. Bilgi için tıklayınız.
AbbVie Türkiye’nin Değerli Yetkilileri ile Bir Araya Geldik!
 
Cerebral Palsy’de erken müdahalenin önemine dikkat çekmek amacı ile dört yıl önce başladığımız “AbbVie Türkiye’nin Sosyal Sorumluluk Projesi Kutup Yıldızları” kapsamında, AbbVie Türkiye’nin Değerli Yetkilileri ile bir araya geldik. Cerebral Palsy’li çocukların fiziksel, zihinsel ve psikolojik gelişimine sağladığı katkıları, projede görev alan uzman arkadaşlarımızın anlatımı ile dinledik. Bilgi için tıklayınız.
Hippoterapi Projemizin Kapanış Toplantısını Ankara’da Gerçekleştirdik!
 
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Erasmus+ Programı kapsamında fonlanan, Gazi Üniversitesinin koordinatörü olduğu ve Vakfımızın proje ortakları arasında yer aldığı “Hippoterapi Konusunda Uzmanlaşmış Zihinsel, Duygusal, Fiziksel ve Psikomotorik Engelli Çocuklarla Çalışan Profesyonellerin Mesleki Eğitimi” Projesinde sürecin sonuna yaklaşıldı. Proje koordinatörümüz Gazi Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 28-29 Nisan 2022 tarihlerinde Ankara’da proje ortaklarımızla bir araya geldik. Bilgi için tıklayınız.
Özel Gereksinim Sahibi Bireylerin Dijital Dünyaya Erişimini Kolaylaştırıyoruz!
 
Fransa Ulusal Ajansı tarafından Erasmus+ Programı kapsamında fonlanan, Les papillons blancs de Lille’in koordinatörlüğünde yürütülen ve Cerabral Palsy Türkiye olarak ortakları arasında bulunduğumuz IDA-Inclusive Digital Academy Projemizin kapanış toplantısını gerçekleştirmek için 14-17 Haziran 2022 tarihlerinde Bulgaristan’ın başkenti Sofya’daydık. Bilgi için tıklayınız.
Özel Eğitim Gereksinimi Olan Öğrenciler için Yeni Bir Uzak Eğitim Portalı Tasarlıyoruz!
 
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Koç Holding girişimleriyle; Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi’nin teknik ve Yapı Kredi Bankası’nın mali destekleriyle Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları olarak yürütmekte olduğumuz Digiable – Digitally Able Me projemizde son aşamaya geldik. 
Projemizdeki son gelişmeleri paylaşmak için 23 Haziran 2022 tarihinde Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Koç Holding yetkilileriyle bir aradaydık. Bilgi için tıklayınız. 
Stella Projemizin Çıktılarını Yaygınlaştırmak için Almanya’daydık!
 
Kasım 2017 – Ekim 2019 tarihleri arasında Almanya Ulusal Ajansının destekleriyle ve IB Behindertenhilfe Südwest’in koordinatörlüğünde yürütmüş olduğumuz Stella-Staff’s European Lifelong Learning Academy Projemizin ortaklarıyla, 11-14 Mayıs 2022 tarihlerinde Frankfurt’un Oberursel kasabında tekrar bir araya geldik. Bilgi için tıklayınız.
Eğitimde Bütünleştirme Zirvesi Kapsamında Ankara’daydık!
 
Türkiye Cumhuriyeti'nin ortak finansmanıyla T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi (BEGEP) kapsamında 21-22 Haziran 2022 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenen "Eğitimde Bütünleştirme Zirvesi"ne Aile Danışma Merkezi Müdürümüz Rahime GÖKBOĞA konuşmacı olarak davet edildi.
Konuşmasında; BEGEP kapsamında 2021 yılında RAM Müdürleri ve Okul Müdürleri ile 12 Pilot ilde 3 ay boyunca görev aldığı "Rol ve Sorumluluklara İlişkin Farkındalık Arttırma" seminerlerindeki izlenimlerini anlatmış ve bu seminerler konusunda hazırlanmış olan raporun sonuçlarını sundu.
Şişli Meslek Yüksekokulu Öğrencileriyle Bir Araya Geldik!
 
Metin Sabancı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Müdürü Turgay Arık ve Aile Danışma Merkezi Müdürü Rahime Gökboğa İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişim ve Fizyoterapi Bölümü öğrencileri ile bir araya geldi. Öğrencilere Vakıf, Fizyoterapi ve Psikoloji Hizmetleri, Birimlerin Genel İşleyişi konulu sunumlar yapıldı.
Biruni Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştuk!
 
Vakfımızın Genel Direktörü Nigar Evgin, Metin Sabancı Özel Eğitim, Rehabilitasyon Birim Müdürü Turgay Arık,  Aile Danışma Merkezi Müdürü Rahime Gökboğa ve Hıfzı Özcan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Özel Eğitim Öğretmeni Zühre Yıldız Biruni Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. Engelsiz Biruni Kulübü ile birlikte organize edilen etkinlikte öğrencilere Vakıf tanıtımı, Fizyoterapi, Psikoloji Hizmetleri ve Özel Eğitim Hizmetleri konularının bulunduğu sunumlar yapılarak, öğrencilerin soruları yanıtlandırıldı.
Cerebral Palsy’li Çocuklarımız İçin Atılan Her Adım #AlkışıHakEder!
 
Eyüboğlu Eğitim Kurumu 6. Sınıf öğrencileri her yıl gerçekleştirdikleri Sponsorlu Yürüyüş etkinliğinde bu yıl Cerebral Palsy'li çocuklar için yürüdüler. Polenezköy’de 10.000 adım atarak hem Cerebral Palsy'li çocuklarımıza destek oldular hem de bağış kampanyası oluşturarak Vakfımızı çevrelerine tanıttılar. Bilgi için tıklayınız.
“Erken Çocuklukta Müdahale” için Çalışıyoruz!
 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bebek ve çocukların gelişimleri açısından risklerin tespit edildiği, gelişimlerinin takip edildiği ve ailelerin eğitilerek desteklendiği “Engelli Çocuklara İlişkin Aile Temelli Ulusal Erken Müdahale Programı” geliştirilmesini hedeflemekte ve bu konuda çalışmalar yürütmektedir. Bu amaç doğrultusunda T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Engelli Çocuklara İlişkin Aile Temelli Ulusal Erken Müdahale Programı çalıştayı düzenlendi. Konu ile ilgili değerlendirme ve görüşlerimizi sunmak üzere davet edildiğimiz çalıştayda hem çalışmalarımızı hem de çalışmalar ve araştırmalarımızdan yola çıkarak tecrübelerimizi, görüşlerimizi, önerilerimizi aktardık.

En Mutlu Gününüzü İyilikle Taçlandırın!
 
En mutlu gününüzde mutlu gün ürünleri sipariş vererek Cerebral Palsy’li çocuklarımızın özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerine katkıda bulunabilirsiniz. Hayallere dokun online mağazamızdan satın alacağınız ürünler ile özel günleriniz daha anlamlı olsun. Yeni ürünlerimizi incelemek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı - Cerebral Palsy Türkiye
Prof. Dr. Hıfzı Özcan Cad. No:8 Küçükbakkalköy, Ataşehir / İstanbul
0 850 220 07 07 - 0 850 220 0726 (Faks)
iletisim@tscv.org.trBu e-posta size SmartMessage kullanılarak gönderilmiştir.