BİZDEN HABERLER
Kongremizin Hazırlıkları Devam Ediyor!

24-26 Şubat 2023 tarihleri arasında, Sabancı Center’da gerçekleştireceğimiz Prof. Dr. Hıfzı Özcan 9. Uluslararası Katılımlı Cerebral Palsy ve Gelişimsel Bozukluklar Kongresi için hazırlıklarımıza devam ediyoruz.  Ana teması ‘Bebeklikten Yetişkinliğe Cerebral Palsy’ olan kongremizde, Cerebral Palsy ve Gelişimsel Bozukluklar ile ilgili geniş kapsamlı bilgiler içeren bölümlerin yanı sıra konularında yetkin ulusal ve uluslararası camiadan uzmanları yüz yüze dinleme fırsatı yakalanabilecek. Bildiriler 30 Ocak 2023 tarihine kadar gönderilebilecek olup, ANKA Tıp Dergisi'nde yayınlanacak!

Detaylar için tıklayınız.
​​​​​​​
İstanbul Havalimanı, Cerebral Palsy’li Çocuklar İçin “Hayallere Kanat Aç” Dedi!
3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, İstanbul Havalimanı ile birlikte Cerebral Palsy tanısına yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla  “Hayallere Kanat Aç” projesini hayata geçirdik. Proje ile, “Teknoloji Temelli Rehabilitasyon” sürecinin çocuklar üzerindeki etkisine dikkat çekmek için İGA ziyaretçilerine bilimsel Smartpose oyununu oynatarak, www.hayallerekanatac.com üzerinden de kendi uçaklarını tasarlama deneyimi sunduk. Proje neticesinde, 50 çocuğumuzun 8’er seanstan oluşan rehabilitasyon masrafı karşılandı.
İstanbul Havalimanı’nın Katkılarıyla Çocuklarımıza Medikal Ekipman Desteği Sağladık! 

Projemizin İstanbul’da gerçekleşen birinci etabı ile 10 çocuğumuzun ihtiyaçlarına göre, engelli puseti, havalı yatak, ortez, ayakta durma sehpası gibi destekleyici ürünler temin ettik. Bugüne kadar birçok farklı projede bizi destekleyen İstanbul Havalimanının değerli yöneticilerine, İstanbul Havalimanı’nda sergilediği sanat eserlerinden elde edilen gelirin bir kısmını bu çalışmaya bağışlayan değerli sanatçı Deniz Sağdıç’a, emeği geçen tüm arkadaşlarımıza, aile ve çocuklarımız adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Yeditepe Üniversitesi Sempozyumu Gerçekleşti!
​​​​​​​
Yeditepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü tarafından 7 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirilen 3. Farklılıklarımız Zenginliklerimizdir: Özel Eğitimde Ebeveyn - Öğretmen İş Birliği İyi Uygulamaları başlıklı sempozyumuna Özel TSÇV Aile Danışma Merkezi Müdürümüz Rahime Gökboğa ve danışanı, konuşmacı olarak katılım sağladılar. Sempozyumda, erken müdahalenin yıllar içerisinde çocuklarımıza sunduğu katkının yadsınamaz olduğu bir kez daha vurgulandı.
Yeni Çocuk Kitaplarımız Hazırlanıyor!
​​​​​​​
Çocuklarda Cerebral Palsy farkındalığı yaratmaya yönelik hazırladığımız çocuk kitaplarımıza yenilerini eklemeye devam ediyoruz. “Çiftlikte Doğum Günü Neşesi”, “Benim Renklerim” ve “Ayşegül Boyunun Uzamasını İstiyor” adlı yeni kitaplarımız ile çocuklarımıza farklılıklarla yaşama bilincini aşılamayı ve bu bilinci geliştirerek Cerebral Palsy farkındalığını arttırma misyonumuzu sürdürüyoruz.
Özel Metin Sabancı Özel Eğitim Okullarımıza Ziyaret!

İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Metin Sabancı Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü ve Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Özel Metin Sabancı Özel Eğitim Okulu'nu ziyaret ederek, #EngellilerHaftasına dikkat çekti.
RAM’larda Çalışan Fizyoterapistlerden Vakfımıza Ziyaret!

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Sayın Eyüp Balyemez ile İstanbul Anadolu Yakasındaki RAM’larda görev yapan fizyoterapistler, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü ve Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Özel Metin Sabancı Özel Eğitim Okulu'nu ziyaret ederek, Cerebral Palsy hakkında bilgi edindiler.


En Güzel Hediye: Sevgi!

14 Şubat Sevgililer Gününde Cerebral Palsy’li çocuklarımıza en güzel hediyeyi vermek ister misiniz?
Gelin bu ay sizler de sertifika bağışında bulunun, Cerebral Palsy’li çocuklarımızın umudu olun.
​​​​​​​
Sertifikalar için tıklayınız. 
ETKİNLİKLER
Kongre Canlı Yayınlarımız Instagram Üzerinden Devam Ediyor!

"Cerebral Palsy’de Ortopedi Yaklaşımları” konulu canlı yayınımız Ocak ayında Prof. Dr. Muharrem İnan anlatımıyla gerçekleşti. İzlemek için tıklayınız. Bir sonraki canlı yayınımızı 7 Şubat Salı günü Saat: 12.30’da @cerebralpalsytr Instagram hesabımızdan takip ederek izleyebilirsiniz. 
Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı - Cerebral Palsy Türkiye
Prof. Dr. Hıfzı Özcan Cad. No:8 Küçükbakkalköy, Ataşehir / İstanbul
0 850 220 07 07 - 0 850 220 0726 (Faks)
iletisim@tscv.org.tr
Web Sitemizi Ziyeret Edin!Bu e-posta size SmartMessage kullanılarak gönderilmiştir.