Aralık 2019
2019 Yılın Bilim İnsanı – Genç Bilim İnsanı Ödülleri Başvuruları Başladı.
2012 yılından bu yana sürdürdüğümüz Yılın Bilim İnsanı – Genç Bilim İnsanı Ödülleri 2019 başvuruları başladı. Genç bilim insanlarına kamuoyu önünde teşekkür ederek onları yüreklendirmek, geleceğin genç bilim insanlarına ilham vermek ve toplumun tüm paydaşlarına bilimin birleştirici gücünü göstermek amacıyla yürüttüğümüz projemize her sene 3 üniversite ev sahipliği yapıyor. Ev sahibi üniversitenin atadığı seçici kurul değerlendirmeleri sonucunda seçilen bilim insanlarının temel bilimler ve mühendislik alanında bilime katkı, bilimin topluma katkısı ve bilimin yayılmasına katkı sunması bekleniyor.
​Detaylı bilgi ve  başvuru için www.yilinbiliminsani.org adresini ziyaret edebilirsiniz.
Bilim Kahramanları Buluşuyor Turnuvaları Başlıyor.
16. Sezon Bilim Kahramanları Buluşuyor Turnuvaları'na çok az kaldı. Şubat ve Mart aylarında gerçekleştirilecek olan turnuvalarımıza ev sahipliği yapacak olan İstanbul Özyeğin Üniversitesi, İstanbul Yeditepe Üniversitesi, Ankara Çankaya Üniversitesi, Kayseri Erciyes Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi, Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Şehitkamil Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve fuarizmir'e teşekkür ederiz. 

Turnuva tarihlerine ulaşmak için buraya tıklayınız. Takımlara, gönüllülerimize ve tüm paydaşlarımıza keyifli bir sezon dileriz.
Bilim Kahramanları Buluşuyor Turnuvaları Gönüllü Başvuruları Başladı.
Sabırsızlıkla beklenen Bilim Kahramanları Buluşuyor turnuvaları 16. sezonu için gönüllü başvuruları başladı! Bu sezonda da 9-16 yaş arası çocuk ve gençlerin “CITY SHAPER: Şehri Şekillendir” temasında hazırladıkları çalışmalara dair heyecanlarına ortak olmak için gönüllü başvuruları başladı.

Başvuru için https://www.bilimkahramanlari.org/tr/nasil-gonullu-olabilirsiniz/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Dünya Robot Olimpiyatı 2020 Başvuruları Yakında!
Dünya Robot Olimpiyatı 2020 başvuruları 15 Ocak’ta başlıyor. 13 Haziran 2020 tarihinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve fuarizmir ev sahipliğinde düzenlenecek olan etkinlikte takımlar farklı klasmanlarda “Climate Squad” temasıyla çalışmalarını hazırlayacaklar.

Başvuru ve diğer detayları çok yakında http://wroturkiye.org adresinde bulabilirsiniz.
Merak Makinesi projemizle ilk defa Kayseri’deyiz.
2016 yılından bu yana; çocukların fen, teknoloji, mühendislik, matematik alanında becerilerini geliştirip yaratıcılıklarını harekete geçirmeyi hedeflediğimiz ve Boeing desteğiyle devlet okullarında sürdürdüğümüz Merak Makinesi projemizin yeni dönem gönüllü eğitimleri devam ediyor. 21-22 Aralık tarihinde, Abdullah Gül Üniversitesi öğrenci kulüplerinden Kadın Mühendisler Topluluğu’nun (SWE) öncülüğünde Kayseri’deki ilk gönüllü eğitimimizi tamamladık. Katkıları için SWE ekibine çok teşekkür ederiz.

Gönüllülük başvuruları için linke tıklayınız: http://merakmakinesi.org/nasil-gonullu-olabilirsiniz/
IBM Think Summit İstanbul 2019'daydık.
IBM ev sahipliğinde, 4 Aralık günü gerçekleştirilen “Geleceği Birlikte Kuralım - Think Summit 2019”da Cem Seymen moderatörlüğünde Yönetim Kurulu Üyemiz ve Gönüllümüz Dimitra Pribiloviç “Umut Bilimde” mottosuyla dernek hikayemizi ve bilim gönüllülerinin ilham verici yolculuğunu aktardı. Gönüllülerimizin destekleriyle bilimi yaygınlaştırmak için hep birlikte çalışmaya devam ediyoruz.

Konuşmayı dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.
Dünya Gönüllüler Gününde ING Bank Gönüllüleriyle Bir Araya Geldik.
5 Aralık Dünya Gönüllüler Gününde ING Bank davetlisi olarak Turuncu Kalpler Programı'nda Dernek standımızla yer aldık. Aynı zamanda ING çalışanlarıyla bir mühendislik tasarımı atölyesi gerçekleştirdik. ING Bank ailesine daveti için çok teşekkür ederiz. 
Dünya Gönüllüler Günümüz Kutlu Olsun!
Her yıl 1000’e yakın gönüllümüzün önemli katkılarıyla, daha fazla çocuk ve gencin erken yaşta bilimle buluşması için çalışıyoruz. Her sezon kıymetli desteklerini bizden esirgemeyen gönüllülerimizin 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günümüzü tekrar kutluyoruz. İyi ki varsınız!Bu e-posta size SmartMessage kullanılarak gönderilmiştir.