Haziran 2020
FIRST® LEGO® League Markası Yenilendi.
FIRST ve LEGO işbirliğinde başlatılan FIRST LEGO League, FIRST LEGO League Jr. ve FIRST LEGO League Jr. Discovery program markaları yenilendi. Programlar, 2020-2021 sezonu itibariyle FIRST LEGO League adı altında yeni isimleri ile uygulanacak. 4-16 yaş arası 3 farklı program yeni dönemde FIRST LEGO League Discover, FIRST LEGO League Explore ve FIRST LEGO League Challenge isimleri ile uygulanacak. Türkçe isimlerinde herhangi bir değişiklik olmayan programlarda yeni sezon hazırlıkları ise devam ediyor.

Programların yeni uluslararası isimleri ile farklı yaşlardan bilim kahramanlarımız ile STEM yolculuğuna hazırız!
FIRST® LEGO® League Showcase Açıldı.
Takımların çalışmalarını desteklemek ve dünyanın dört bir yerinde aynı çalışmaları yapan takımlarla buluşabilmeleri için FIRST ve LEGO Education, FIRST LEGO League Showcase'i tasarladı. BOOMTOWN BUILD: Yeni Şehrin Mühendisleri ve CITY SHAPER: Şehri Şekillendir sezonlarındaki çalışmalarını sergilemek için oluşturulan bu platform ile takımlar arkadaşlarıyla, aileleriyle ve toplumla takımlarının ne gibi çalışmalar sürdürdüğünü ve başarılarını gösterme fırsatına sahip oluyor. Takımlar oluşturdukları sayfalarında robot tasarımlarını, stratejilerini, uzman görüşmelerini, projelerini ve takım çalışmalarını sergileyebiliyorlar. Siz de platformu ziyaret etmek ve takımlarımızı desteklemek isterseniz, tıklayınız: https://showcase.firstlegoleague.org
Türkiye’nin ilk Sanal Bilim Şenlikleri’ni Gerçekleştirdik.
9 - 25 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz Türkiye'nin ilk Sanal Bilim Şenliklerine katılan Minik Bilim Kahramanları Takımlarına, Koçlarına ve Danışmanlarına; süreçte etkinliklerin gerçekleştirilmesine destek olan 59 gönüllümüze çok teşekkür ederiz. Yoğun ilgi sebebiyle yaptığımız iki ek oturum sonrasında Sanal Bilim Şenliklerimizde 29 farklı şehirdeki 114 kurumdan 659 Minik Bilim Kahramanımıza ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Takımlarımız, şenliklerde BOOMTOWN BUILD: Yeni Şehrin Mühendisleri temasıyla düzenlenen 2019 – 2020 sezonundaki çalışmalarını hatırlama ve diğer arkadaşlarına sunma imkanı buldu. Sanal bilim etkinliklerimiz  yaz süresince devam edecek. Bilimle iç içe bir yaz tatili diliyoruz.
IBM Gönüllüleri ile Bilim Kahramanları Buluşuyor Takımlarımızı “Yarın için Su” Etkinliğinde Buluşturduk.
Dünyanın en büyük bilişim teknolojisi şirketlerinden biri olan kurumsal üyemiz ve stratejik ortaklarımızdan IBM ve CISCO işbirliğinde, IBM gönüllüleri ile Bilim Kahramanları Buluşuyor takımlarımızı "Yarın İçin Su" etkinliği için bir araya getirdik. Toplamda 12 IBM Gönüllüsünün katkılarıyla gerçekleşen 6 oturumda, 4 farklı şehirden ve 6 farklı ortaokul ve liseden 62 öğrenci ile dünyada yaşanan su problemi, suyun verimli kullanımı ve su yönetimi  üzerine tartışmalar gerçekleştirdiğimiz buluşmaları Haziran ayı içinde tamamladık. Gönüllü olarak verdikleri katkı için IBM Gönüllülerine, buluşmalar için altyapı desteği sağlayan CISCO'ya ve etkinliğe katılan takımlarımız ile öğretmenlerimize teşekkür ederiz.
Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İşbirliğiyle Çocuklarla Buluştuk.
Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 19 Haziran Cuma günü; 4 gönüllümüzün desteğiyle 4 ve 5. sınıf çocuklarına yönelik Merak Makinesi projemiz kapsamında çevrimiçi bir etkinlik gerçekleştirdik. Etkinliğe katılan 22 çocuk, gönüllülerimizin rehberliğinde uzay ve havacılık alanında bilgi edinip ardından konuyla ilgili bir mühendislik tasarımı gerçekleştirdiler. ​​​​​​​Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, gönüllülerimize ve katılımcılara çok teşekkür ederiz.
Denizli Nezihe - Derya Bilim Sanat Merkezi Kapanış Etkinliği’ne Konuk Olduk.
Denizli Nezihe - Derya Bilim Sanat Merkezi’nin ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik gerçekleşen dönem sonu kapanış etkinliklerine, Bilim Sanat Merkezi öğretmeni ve takım koçumuz Veysel Kırşan’ın daveti ile katılarak, dernek çalışmaları ile ilgili bilgiler verdik ve öğrencilerin yeni nesil teknolojileri kullanarak hazırladıkları projelerini diledik.
​​​​​​Davet için Denizli Nezihe - Derya Bilim Sanat Merkezi’ne çok teşekkür ederiz.
2019 Yılı Faaliyet Raporumuz Yayımlandı.
2019 yılı boyunca sürdürdüğümüz çalışmalarımızın yer aldığı 2019 yılı faaliyet raporumuz yayımlandı. İşbirliklerimizin tüm paydaşlarımızla 2020 yılında da artarak devam etmesini umuyoruz. Faaliyet raporumuzu okumak için linke tıklayınız: https://bitly.com/2019FaaliyetRaporu
TEGV Gönüllüleri ile Bir Araya Geldik.
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) gönüllülerine yönelik gerçekleştirilen çevrimiçi söyleşiler serisine, dernek çalışmalarımızı ve gönüllülük süreçlerimizi aktarmak üzere katıldık. 

​​​​​​​Keyifli sohbet ve davet için TEGV ekibine teşekkür ederiz.
İTÜ ETA Vakfı Doğa Okulları Takım Koçları ile Buluştuk.
Programlarımıza, Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor ve Bilim Kahramanları Buluşuyor takımları ile katılan İTÜ ETA Vakfı Doğa Okulları’ndan takım koçları ve danışmanları ile bir araya geldik. Dernek programlarına dair bilgiler paylaştığımız buluşmada, çalışmalarıyla örnek olacak takım koçlarımız meslektaşlarına ilham verici bilgiler verdi. Buluşma için çok teşekkür ederiz.

​​​​​​​Web Sitemizin İngilizcesi Yayımlandı.
Gönüllülerimizin desteğiyle hazırladığımız İngilizce web sayfamız yayımlandı. Çeviri konusunda destek veren gönüllülerimiz Atakan Özyapıcı, Efsane Soyer, Faik Necef, Kübranur Temur, Merve Akbaş, Su Hazal ve Yağmur Aşıla'ya çok teşekkür ederiz.

İngilizce web sayfamıza ulaşmak için tıklayınız: https://www.bilimkahramanlari.org/en/
23 Haziran Kadın Mühendisler Günü Kutlu Olsun!
Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sıddıka Semahat Demir nezdinde tüm kadın mühendislerin "Uluslararası Kadın Mühendisler Günü’nü" kutluyoruz. Bilimin ışığında daha fazla kız çocuğun erken yaşlarda bilim ve mühendislikle tanışması için çalışmaya devam ediyoruz. Bu özel gün kapsamında, Yılın Bilim İnsanı – Genç Bilim İnsanı Ödülleri programımız kapsamında ödül kazanan kadın mühendislerimiz için bağış e-sertifikası ilettik. Semahat Hocamız gibi çocuklara ve gençlere ilham olan tüm kadınlara teşekkür ediyoruz.Bu e-posta size SmartMessage kullanılarak gönderilmiştir.