09 - 16 Kasım 2020
Bu Hafta, Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur'u Ağırlıyoruz.
Sezon teması kapsamında, takımlarımızın yenilikçi proje çalışmalarında ilham alması için gerçekleştirdiğmiz söyleşilerimiz devam ediyor. 11 Kasım Çarşamba günü saat 18:00'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur'u ağırlıyoruz. Spor politikaları ve sporda yerel yönetimlerin rolü üzerine konuşacağımız yayına sizleri ve takım üyelerimizi de bekliyoruz. Yayını Youtube kanalımız üzerinden takip edebilirsiniz. 
Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST  LEGO League Challenge Takım Güncellemeleri için Son Tarih 15 Ocak 2021'e Kadar Uzatıldı!
Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST  LEGO League Challenge 2020 - 2021 RePLAY sezonu kapsamında takım güncellemeleri 15 Ocak 2021'e uzatıldı. Takım güncellemeleri kapsamında yapabileceğiniz işlemler: takım adı değişikliği, takım koçu & takım danışmanı değişikliği, takım üyesi ekleme ve çıkarma. Tüm güncellemelerinizi ilgili tarihe kadar kayit.bilimkahramanlari.org adresinden gerçekleştirebilirsiniz. Sorularınız için bize bkb@bilimkahramanlari.org adresinden ulaşabilirsiniz. 
Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST LEGO Junior 2019 - 2020 Sezonu Çevrimiçi Fuarları Kapsamında Onay Formları Yayımlandı. 
7 Kasım - 27 Aralık tarihleri arasında 38 yerel ortağımızın destekleriyle sürdüreceğimiz Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST LEGO Junior 2019 - 2020 Sezonu Çevrimiçi Fuarları Kapsamında onay formları yayımlandı. Siz de çevrimiçi fuarlara katılacak 515 takımdan birisi iseniz, koç & danışman onay formlarınızı ve aile onay formlarınızı katılacağınız fuar öncesinde bizimle minikbkb@bilimkahramanlari.org adresinden paylaşabilirsiniz. Formlara ulaşmak için tıklayınız.
Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST LEGO League Junior Çevrimiçi Fuarlarımız Devam Ediyor. 
Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST LEGO League Junior programımız kapsamında 2019 - 2020 BOOMTOWN BUILD: Yeni Şehrin Mühendisleri sezonunda pandemi sebebiyle yüz yüze gerçekleştiremediğimiz fuarlarımız 7 - 8 Kasım tarihlerinde başladı. Fuarlarımıza ev sahipliği yapan yerel ortaklarımız Diyarbakır Doğa Koleji'ne, Özel Gaziantep Bahçeşehir Kolei İlkokulu'na, Özel Bursa Bademli Bahçeşehir Koleji İlkokulu'na, Doğa Koleji Antalya Bilim Kampüsü'ne ve Doğa Koleji Hatay Kampüsü'ne çok teşekkür ederiz. Çevrimiçi fuarlarımız, 14 Kasım Cumartesi günü Doğa Koleji Kurtköy Kampüsü ve derneğimizin ev sahipliği yaptığı fuarlar ile devam edecek.  Minik Bilim Kahramanları ile buluşmak için çok heyecanlıyız.
Robot Virtual Games 2020 Bugün Başlıyor.
WRO ekibinin, Panama Ulusal Partneri ve Virtual Robotic Toolkit ile birlikte geliştirdiği sanal yarışma olan Robot Virtual Games 2020 bugün başlıyor. Program, Koronavirüs (COVID-19) salgını sebebiyle ülkemizde gerçekleştiremediğimiz WRO 2020 temasında esinlenerek hazırlanmış matlardaki görevleri yerine getirmek için 6 - 16 yaş arasındaki tüm çocukların katılımına açık. Türkiye'den katılacak olan 10 takımımıza yarışma süresince başarılar dileriz.Bu e-posta size SmartMessage kullanılarak gönderilmiştir.