Sevgili Koçlar ve Danışmanlar,

 

Sezon Afişi’mizle ilgili bir duyuruyu sizlerle paylaşmak isteriz. Bu sene posterimizi, dileyen takımların diledikleri adette çoğaltabileceği şekilde dijital yoldan sizlere ulaştırmak istedik. Baskı formatına göre (50 cm X 70 cm) oluşturulmuş posterin dijital versiyonuna web sitemizin Sezon Dosyaları sekmesinden ulaşabilirsiniz. 

 

Bir diğer duyurumuz ise Mac İşletim Sistemleri (Mac OS) kullanan takımlara yönelik bir bilgilendirme niteliğinde olacak.

EV3 Lab yazılımı, Catalina isimli ve yakında kullanıma girecek yeni macOS güncellemesi ile uyumlu değildir. Bu sebeple Kasım 2019’da LEGO® MINDSTORMS® Education EV3 Classroom adında yeni bir EV3 uygulaması çıkacaktır. SPIKE uygulaması baz alınarak hazırlanmış EV3 Classroom, Scratch’e dayanılarak oluşturulmuş bir kod dili sunacaktır. Program, FIRST® LEGO® League programındaki EV3 kullanımının tüm potansiyelini yansıtacaktır.

EV3 Classroom ilk etapta İngilizce dilinde olacak, 2020 Haziran’da ise 15 farklı dil eklenecek. 

EV3 deneyiminizin kesintiye uğramaması ve programlarınızı kaybetmemeniz için, FIRST LEGO League sezonunu tamamlayana kadar işletim sisteminizi Catalina’ya güncellememenizi tavsiye ediyoruz.

 

Takım kayıt sürecinin ve yedek listeden asil listeye geçişin devam ettiğini ise belirtmek isteriz.

 

Herkese keyifli bir hazırlık süreci diliyoruz.

Saygılar ve selamlar, 


Kıvılcım Karabacak
Program Koordinatörü  

Maslak Mah, Dereboyu 2 Cad. Zağra İş Merkezi
No: 14 A Blok Kat: 1 Maslak İstanbul Türkiye
M: +90 (555) 668 79 33
T : +90 (212) 284 74 18

www.bilimkahramanlari.orgBu e-posta size SmartMessage kullanılarak gönderilmiştir.