Şubat - Mart 2020
#umutbilimde
Umudun bilimde olduğu inancıyla bilimi toplumun odağına almak ve daha fazla çocuğun ve gencin erken yaşlarda bilimle tanışması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çünkü bizler dünyayı açlık, yoksulluk, küresel ısınma, salgın, çevre kirliliği gibi sorunlardan süper kahramanların kurtarmayacağını biliyoruz! Çünkü bizler; bilimsel düşünce ve farkındalığa sahip, yaşadıkları mahallenin, şehrin, ülkenin, gezegenin sorunlarına sahip çıkan çocukların, geleceğin bilim insanlarının dünyayı kurtaracağına inanıyoruz! Yeniden izlemek için tıklayın: #umutbilimde
Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST LEGO League Yerel Turnuvalarını Tamamladık.
2004 yılından bu yana 22.000’den fazla çocuk ve gencin katılımıyla düzenlediğimiz Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST LEGO League programımızın 16. sezon yerel turnuvalarını tamamladık. Takımlar; CITY SHAPER: Şehri Şekillendir teması kapsamında, kamusal alanda ya da bir binada tespit ettikleri sorunlara yenilikçi çözümler geliştirirken, takım çalışmalarını ve robot tasarımlarını sergileme fırsatı buldular. 652 takımdan 5755 çocuk ve gencin katıldığı programda, 1477 koç ve danışmanın değerli rehberlikleri ile tanışma fırsatı bulduk. Tüm takım üyelerine, koçlarına ve danışmanlarına değerli katkıları ve emekleri için teşekkür ederiz.

Merak Makinesi Projemizin Bahar Dönemi Gönüllü Eğitimleri Başladı. 
2016 yılından bu yana; çocukların fen, teknoloji, mühendislik, matematik alanında becerilerini geliştirip yaratıcılıklarını harekete geçirmeyi hedeflediğimiz ve Boeing desteğiyle devlet okullarında sürdürdüğümüz Merak Makinesi projemizin yeni dönem gönüllü eğitimleri devam ediyor. 22-23 Şubat tarihlerinde İstanbul'da, 7-8 Mart tarihlerinde ise Yaşar Üniversitesi ev sahipliğinde İzmir'de gerçekleştirdiğimiz eğitimlere katılan yeni gönüllülerimize aramıza hoş geldiniz diyoruz. Merak Makinesi projesine dair tüm detaylar için http://merakmakinesi.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Tüm Destekçilerimize Teşekkür Ederiz.
2019 - 2020 sezonu Bilim Kahramanları Buluşuyor Turnuvalarımız kapsamında değerli desteklerini bizden esirgemeyen tüm paydaşlarımıza çok teşekkür ederiz. Turnuvalarımıza ev sahipliği yapan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şehitkamil Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Fuar İzmir, Özyeğin Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Kocatepe Üniversitesi ve Zafer Kalkınma Ajansı'na teşekkür ederiz. Turnuvalardaki diğer ihtiyaçlarımız içinse Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Zafer Kalkınma Ajansı, Afyonkarahisar Belediyesi, Beşiktaş Belediyesi, Nilüfer Belediyesi, Check Point, DRC, Gümüş Su, HDI Sigorta, SmartMessage, Urban Sketchers - Ankara, Ravago, Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi, Bimeks Tel AŞ, Uludağ İçecek, Zafer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği, Söztürk Otel, NG Afyon, İkbal Thermal Otel, DoubleTree by Hilton, Ema Öztürk Thermal Otel, MCG Çakmak Thermal Otel ve Akrones Thermal Otel'e katkıları için çok teşekkür ederiz.
Fırsat Eşitliği için İzmir'de İşbirlikleri Artıyor.
Bilim Kahramanları Buluşuyor programımız kapsamında daha fazla devlet okulunun İzmir'de düzenlenen turnuvalara katılması için İzmir Kalkınma Ajansı ile yaptığımız işbirliği bu sezon da artarak devam etti. 35 devlet okulunun desteklendiği projede, yalnızca malzeme temini değil hazırlık süreçlerinde de desteklerini esirgemeyen değerli paydaşlarımız turnuvalarda da bizi yalnız bırakmadı. İzmir Kalkınma Ajansı'ndan H.Murat Çelik, Sinem Toktay, Arın Hünler ve İpek Kocaoğlu katılım sağlarken projenin koordinasyonunu sağlayan İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü Bilişim Teknolojileri İl Koordinatörlüğü ekibi de bizleydi. Proje ortaklarımız Yaşar Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, İzmir Bilimpark, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Teknopark, Dokuz Eylül Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi, Bilim Park Teknoloji Transfer Ofisi'ne de teşekkür ederiz.
Bu Sezon, ilk kez Afyonkarahisar'daydık.
Bilim Kahramanları Buluşuyor turnuvalarımız kapsamında ilk kez Afyonkarahisar'daydık. 7-8 Mart tarihlerinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Zafer Kalkınma Ajansı'nın işbirliğinde turnuvalarımızı gerçekleştirdik. Bölgedeki takımlarımızın çalışmalarını önemli ziyaretçilerimizle buluşturmanın heyecanını da yaşadık. Turnuvalarımıza, Afyonkarahisar Valisi, Afyonkarahisar Belediye Başkanı, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, İl Genel Meclisi Başkanı, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü,  Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TEKNOKENT) Müdürü ve Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği katılım gösterdi. Şampiyonluk ödülünü; Yönetim Kurulu başkanımızla birlikte Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz takdim etti. Değerli işbirliklerinin oluşmasına vesile olan Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri ve ekibine teşekkür ederiz.
Bilim Kahramanları, 2013 Yılından Sonra Tekrar Gaziantep'te Buluştu.
2013 - 2014 sezonundan sonra Bilim Kahramanları Buluşuyor programımızın 16. sezonunda tekrar Gaziantep'te olmamızı sağlayan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz. Bu buluşmaya ev sahipliği yapan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Şehitkamil Belediyesi'ne değerli destekleri için teşekkür ederiz. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, mekan desteğinin yanı sıra Gezegenevi'nin öncülüğünde 10 devlet okulunun Bilim Kahramanları Buluşuyor Gaziantep Turnuvalarına katılmalarını sağladı. Turnuvalarımızda, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanı Oya Alpay ve Ekonomik Gelişim Ar-Ge ve İnovasyon Daire Başkanı Meryem Arslan bizi yalnız bırakmadı. Takımlara ödüllerinin takdim edilmesinde bizimle olan Oya Hanım ve Meryem Hanıma teşekkür ederiz. Önümüzdeki sezonlarda da Gaziantep'te olmak için oldukça heyecanlıyız. 
Bilim Kahramanları Buluşuyor Kayseri Turnuvalarına Talas Belediye Başkanı Katıldı.
16 sezondur sürdürdüğümüz Bilim Kahramanları Buluşuyor Turnuvalarımızı bu sezon ilk kez Kayseri'de düzenledik. Erciyes Üniversitesi ev sahipliğinde 15 Temmuz Yerleşkesi'nde gerçekleştirilen turnuvalarımıza Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da katıldı. Takımların projelerini dinleyip takımları tebrik eden Palancıoğlu, şampiyonluk ödülünü Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sıddıka Semahat Demir ile takdim etti. Değerli ziyareti için Mustafa Palancıoğlu'na çok teşekkür ederiz.
Çankaya Üniversitesi Bilim Kahramanları Buluşuyor Ankara Turnuvalarına Destek Olmaya Devam Ediyor.
8 - 9 Şubat tarihlerinde Çankaya Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlediğimiz Bilim Kahramanları Buluşuyor Ankara Turnuvalarımızda Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Can Çoğun ve Arı Okulları Genel Müdür Yardımcısı Seda Tarman da bizleri yalnız bırakmadı. Takımların projelerini ve sunumlarını heyecanla dinleyen ve takımları pit alanında ziyaret eden Can hocamız ve Seda Hanım, şampiyonluk ödülünü de Yönetim Kurulu Üyemiz Pelin Tayanç ve Kurucu Başkanımız Hakan Habip ile birlikte takdim etti. Ankara'daki turnuvalarımıza dört defa ev sahipliği yapan Çankaya Üniversitesi'ne ve desteklerini esirgemeyen Arı Okulları yönetimine teşekkür ediyoruz.
Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi,  Erbak-Uludağ İçecek, Gold Hotel ve Bimeks Tel AŞ'ye Teşekkürlerimizle.
2019 - 2020 sezonu Bilim Kahramanları Buluşuyor Bursa turnuvalarımız kapsamında sağlık desteği Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi'nden geldi. Ambulans desteklerini bizden esirgemeyen hastane yönetimine ve Nuriye Turgut'a teşekkür ederiz. 

Bursa turnuvalarının masa ve sandalye destekçisi ise Bimeks Tel AŞ oldu. 3 sezondur su ve içecek desteğinde bulunan Erbak-Uludağ İçecek bu sezon da desteğini sürdürdü. Koordinasyon ekibinin konaklama ihtiyacını ise Gold Hotel karşıladı. Değerli katkıları için tüm destekçilerimize bir kez daha teşekkür ediyoruz.
Nilüfer Belediyesi'ne Sezon Boyunca Gösterdikleri Destek için Teşekkür Ederiz.
Bu sezon, Bursa turnuvalarında destekçilerimizden bir diğeri ise Nilüfer Belediyesi oldu. Sezonun Bursa jüri eğitimlerine ev sahipliği yaparak desteklerini bizden esirgemeyen Nilüfer Belediyesi, turnuvalarda ise yemek destekçimiz oldu. Bursa Turnuvalarına verdikleri destek için Nilüfer Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Turgay Erdem’e teşekkür ederiz. Daha fazla çocuğu bilimle buluşturma hayalimize ortak olduğunuz için minnetarız.
İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Fuar İzmir Ekibine Teşekkürlerimizle.
4 sezondur Bilim Kahramanları Buluşuyor İzmir Yerel Turnuvalarına ve Ulusal Turnuvaya ev sahipliği yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZFAŞ & Fuar İzmir ekibine her zamanki destekleri için çok teşekkür ederiz. 16. sezonumuzda 4 yerel turnuvaya ev sahipliği yapan Fuar İzmir ekibi ile İzmir ve çevre şehirlerden daha fazla çocuğu bilimle buluşturma hedefiyle çalışmalarımızı devam ettireceğiz.
Özyeğin Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi İşbirliğiyle İstanbul Yerel Turnuvalarını Tamamladık.
Bilim Kahramanları Buluşuyor İstanbul Yerel Turnuvalarında bu sezon da Özyeğin Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi ile çalışmaktan dolayı oldukça mutluyuz.Mekan desteğinin yanı sıra konaklama, teknik destek, yiyecek/ikram gibi farklı alanlarda da yanımızda olan Özyeğin Üniversitesi ile İstek Vakfı ve Yeditepe Üniversitesi'ne destekleri için şükranlarımızı sunuyoruz.
Derneğimizin Çalışmalarını Zorlu Holding Çalışanları ile Paylaştık.
27 Şubat Perşembe günü Zorlu Holding’te gerçekleşen Kıvılcımlar Hareketi STK Tanışma Günü’nde standımızla yer aldık. Zorlu Holding çalışanları ile çalışmalarımızı paylaşma fırsatı bulduk. Davet için Zorlu Holding İnsan Kaynakları ekibine teşekkür ediyoruz.
Heyecanla Beklenen Sweatshirtlerimiz Sizlerle!
Heyecanla beklenen sweatshirtlerimiz S-M-L-XL beden seçeneklerinin yanı sıra siyah, gri, lacivert renkleriyle iktisadi işletme ürünlerimiz arasına eklendi. Detaylı bilgi için urun@bilimkahramanlari.org mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.
Çevrimiçi Eğitim Günlerinin Verimli Geçmesini Diliyoruz.
23 Mart itibariyle, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından planlanan ve uygulamaya alınan çevrimiçi eğitim düzenlemesinde siz değerli paydaşlarımıza kolaylıklar diliyoruz. Dijitalleşen dünyada, bu gibi çözümlerin eğitimde aksaklık probleminin önüne geçeceğine olan inancımızı koruyoruz. Bu zorlu günlerde, sizlerin Merak Makinesi etkinliklerimizden uzak kalmaması için linkte yer alan etkinliği paylaştık. Göz atmanızı tavsiye ederiz. Diğer yandan, bu zorlu süreçleri bilimin ışığında atlatacağımıza olan inancımız tam. Bilim Kahramanları'nı göreve davet ettiğimiz meydan okumamız içinse bu linke göz gezdirebilirsiniz.
Sevgili Takımlarımız, Koçlarımız, Danışmanlarımız, Yerel Ortaklarımız,
​Üyelerimiz ve Tüm Paydaşlarımız,

Sizlerin sağlığını tüm amaçlarımızın her daim önünde tuttuğumuzdan dünya genelinde görülen Koronavirüs (COVID -19) salgını sebebiyle, sizleri Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan 14 kurala uymaya davet ediyoruz. Bizler de Mart ayının ortasından sonra ve Nisan ayında düzenlemeyi planladığımız tüm etkinliklerimizi ileri bir tarihe ertelediğimizi bir kez daha hatırlatmak isteriz. ​

Sağlıklı günler dileriz.
Sağlık Bakanlığı - 14 Kural için TıklayınızBu e-posta size SmartMessage kullanılarak gönderilmiştir.