Kasım 2019
3 Kasım Pazar günü Minik Bilim Kahramanları için Koştuk.
82 koşucumuz ile birlikte 3 Kasım Pazar günü 41. Vodafone İstanbul Maratonu’nda yardımseverlik koşusunu tamamladık. Koşucularımızın bireysel kampanyaları sonucu devlet okullarındaki çocukların bilimle tanışmasına fırsat vereceğiz. 2019 – 2020 sezonunda Boomtown Build: Yeni Şehrin Mühendisleri temasıyla düzenlenecek Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor programımızda daha fazla çocuğun yer almasına imkan sağlayan bireysel koşucularımıza ve Alexion, Concept Languages ve Index Grup kurumsal koşu takımlarına teşekkür ederiz. 
Yeni Şehrin Mühendisleri, Yenişehir’i Şekillendirecek.
Yenişehir Belediyesi, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bilim Kahramanları Derneği iş ortaklığında, Mersin Doğa Koleji ev sahipliğinde “Yeni Şehrin Mühendisleri Yenişehir’i Şekillendiriyor” projesi açılış toplantısını gerçekleştirdik. Mersin Yenişehir Belediyesi’nin sağladığı malzeme desteği ile 11 devlet okulunun ilçedeki 9 özel okul ile birlikte Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor fuarına katılımı sağlanacak. Devlet okullarına fırsat eşitliği sağlanması için destek veren tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
Dünya Robot Olimpiyatı Uluslararası Etkinliği için Macaristan’daydık.
8-10 Kasım tarihlerinde Macaristan’ da düzenlenen World Robot Olympiad 2019 Hungary’de Kurallı Klasman’da Özel Ordu Final Fen Lisesi takımı Fnl - Red Ravens; Manisa Bilim ve Sanat Merkezi takımı Roboman-K; Açık Klasman’da Bornova Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takımı Robokod Godzilla, Atatürk Ortaokulu takımı Robokod Flamingo ve Futbol Klasmanı’nda Maker Center takımı Roboscorpion ülkemizi başarıyla temsil ettiler. Takımlarımızı tebrik ediyoruz.
Bursa Saha Ziyaretindeydik.
18-19 Kasım tarihlerinde, Bursa saha ziyaretimizi gerçekleştirdik.
Ziyaretimiz esnasında, 5 sezondur Bursa’da sürdürdüğümüz etkinliklerimiz için işbirliği gerçekleştirdiğimiz paydaşlarımıza teşekkür etme fırsatı bulurken, olası yeni işbirlikleri için yerel paydaşlarımızla bir araya geldik. Bursa Büyükşehir Belediyesi, Nilüfer Belediyesi, Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bilecik Eskişehir Bursa (BEBKA) Kalkınma Ajansı, Nilüfer Gençlik Meclisi, Mimarlar Odası Bursa Şubesi, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, Erbak - Uludağ İçecek ve Coşkunöz Holding’e teşekkür ederiz. 
Gönüllülerimiz, Eczacıbaşı Gönüllüleri’yle Bir Araya Geldi.
5 Kasım Salı günü; Eczacıbaşı Gönüllüleri ve Derneğimizin 26 gönüllüsüyle bir araya geldik. Etkinliğe, Eczacıbaşı Holding İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik Grup Başkanı ve Dernek üyemiz Ata Selçuk'un ilham verici konuşmasıyla başladık. İkinci oturumda ise “Büyüyünce Ne Olduk?” projeleri kapsamında Eczacıbaşı Gönüllüleri, kariyer deneyimlerini gönüllülerimizle paylaştı.

Keyifli etkinlik için Eczacıbaşı Grubu’na teşekkür ederiz. 
IBM Çalışanları ile Gönüllülük İmkanlarımızı Konuştuk.
5 Kasım Salı günü; Kurumsal Üye ve Stratejik Ortaklarımızdan IBM bünyesinde çalışanlara yönelik gönüllülük imkanlarının aktarıldığı etkinliğe katılım sağladık. Yönetim Kurulu üyemiz Ümit Çiftçi katılımcılara Derneğimizin programlarından bahsedip gönüllülük modelimizi aktardı.

2019 - 2020 sezonu Bilim Kahramanları Buluşuyor turnuvalarımızda yer alacak IBM çalışanlarına şimdiden katkıları için teşekkür ederiz. 
Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ne Konuk Olduk.
21 Kasım Perşembe günü; Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği öğrencileriyle bir araya gelerek Derneğimiz ve gönüllülük çalışmalarımız hakkında paylaşımda bulunduk.

Bu değerli buluşmaya destek oldukları için Doç. Dr. Mehtap Yıldırım, Doç. Dr. İlknur Güven ve Doç Dr. Elif Benzer'e çok teşekkür ederiz.
Merak Makinesi Projemizin Gönüllü Eğitimleri Başladı.
Boeing tarafından desteklenen Merak Makinesi projemizin 23-24 Kasım tarihlerinde, İstanbul Gönüllü Eğitimi'ni tamamladık. Destek veren eğitmenlerimize ve katılımcılara çok teşekkür ederiz. Önümüzdeki haftalarda Kayseri ve Ankara'da yapacağımız gönüllü eğitimlerini heyecanla bekliyoruz.

Projemizde gönüllü olmak için http://merakmakinesi.org/nasil-gonullu-olabilirsiniz/ adresini ziyaret edebilirsiniz. 
LEGO®️ Education Öğretmen Konferansındaydık.
23 Kasım Cumartesi günü; Teknokta ve Bahçeşehir Üniversitesi STEM Merkezi işbirliğiyle “Yarını Özgüvenle Tasarla" temasıyla gerçekleştirilen LEGO®️ Education Öğretmen Konferansındaydık. Konferans'ta deneyimli koçlarımız yer aldıkları programlarımızı katılımcılarla paylaştılar. Işık Okulları Erenköy Kampüsü'nden Hakan Çay, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü EBA ekibinden Mustafa Murat Coşkun; Mutlu Öğrenme Sınıfı Öğretmeni Cevat Ayna; İstanbul Bilim ve Sanat Merkezinden Bekir Bayrak hocalarımıza deneyimlerini aktardıkları için teşekkür ederiz. Konferans kapsamında Derneğimize yapılan bağışla 5 devlet okulunun Bilim Kahramanları Buluşuyor programına katılma fırsatı sağladık.
24 Kasımda DEVFEST’te Programlarımızı Tanıttık.
Google Developers Group’un (GDG İstanbul) düzenlediği, teknoloji ve yazılım dünyasından yabancı ve yerli pek çok değerli konuşmacının konuk olduğu teknoloji festivali DEVFEST 24 Kasım’da Uniq Hall’de gerçekleşti.

Biz de festivalde standımızla yer alarak Derneğimizin programlarını çok sayıda katılımcı ile paylaşma fırsatı bulduk. 
Bizleri etkinliğe davet eden ve 6 genç yazılımcının etkinliğine katılımını destekleyen DEVFEST ekibine teşekkür ederiz.   
Bu e-posta size SmartMessage kullanılarak gönderilmiştir.