28 Aralık - 4 Ocak 2020
Mutlu Yıllar Diliyoruz.
Sevgili takımlarımız, Bilim Kahramanları Derneği ekibi olarak 2021 yılının sizler için sağlıklı, mutlu ve bilim dolu geçmesini diliyoruz. Umarız, bilimin ve bilimsel etkinliklerin hayatınızda daha çok yer aldığı bir yıl olur. #umutbilimde
Robot Oyunu Video Çekim Kılavuzu Yayımlandı. 
2020 - 2021 RePLAY sezonu kapsamında Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST LEGO League Challenge takımlarımızın çekeceği ve turnuvalar öncesi bizlere ileteceği robot oyunu maçları için çekim kılavuzu yayımlandı. Kılavuza bu linkten ulaşabilirsiniz. Çekim önerilerinin yer aldığı videoya ise bu linkten ulaşabilirsiniz. Videonun altyazıları için, altyazı bölümünden Türkçe seçeneğini seçmeyi unutmayınız. Çekime başlamadan önce her iki dokümanı da dikkatlice okuyunuz, yalnızca birini okuduktan ya da izledikten sonra çekim hazırlıklarınızı yapmamanızı rica ederiz. Videoda yer alan görevlerin ve görev yerleşimlerinin temsili olduğuna da dikkat çekmek isteriz, hazırlıklarınızda bu durumu dikkate almayınız. Sorularınız için bize bkb@bilimkahramanlari.org adresimizden ulaşabilirsiniz. 
Scratch Studio Bilgilendirme Kitapçığı Yayımlandı.
Uzaktan eğitim sürecinde Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor takımlarınızla yürüttüğünüz çevrimiçi kodlama çalışmalarınızı kolaylaştıracağını düşündüğümüz Scratch Studio ile ilgili bilgilendirme kitapçığı hazırladık. Scratch Studio kullanarak, takımınızla birlikte kodlama yapabilir ve takım üyelerinin öğrenme süreçlerini destekleyebilirsiniz. Ayrıca tüm takımın sizin rehberliğinizde hareketli modellerini hazırlamasına da  fırsat sağlayacaktır. Scratch Stüdyo Bilgilendirme Kitapçığına ulaşmak için tıklayınız. Kitapçığı takım koçlarımız için hazırlayan LEGO Education Akademi Eğitmeni Emine Bozkan öğretmenimize desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz.  

Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST LEGO League Junior Çevrimiçi Fuarlarımız Tamamlandı.
2019 - 2020 sezonu Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST LEGO League Jr. programımızın BOOMTOWN BUILD: Yeni Şehrin Mühendisleri sezonu kapsamında gerçekleşen fuarlarımız yerel ortaklarımızın destekleriyle tamamlandı. 7 Kasım - 27 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen fuarlarımıza katılan tüm takımlarımıza, takım koçlarımıza ve danışmanlarımıza çok teşekkür ederiz. Fuarların düzenlenmesi konusunda desteklerini esirgemeyen gönüllülerimize de çok teşekkür ederiz.
FIRST LEGO League Showcase 31 Aralık'ta Kapanıyor.
FIRST ve LEGO Education ekibi tarafından hazırlanan ve pandemi süresince dünyanın dört bir yanından takımların birbirleriyle tanışması ve takımların çalışmalarını herkesle paylaşması için kurulan FIRST LEGO League Showcase 31 Aralık 2020'de kapanıyor. Çalışmalarınızı #FIRSTGAMECHANGERS ve #bilimkahramanlarıbuluşuyor etiketlerini kullanarak sosyal medya hesaplarınızda paylaşmaya devam etmenizi öneriyoruz. Bu etiketler aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki takımların gönderilerine yer verilen adrese ise buradan ulaşabilirsiniz.Bu e-posta size SmartMessage kullanılarak gönderilmiştir.